RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

 

Celková manuální lymfodrenáž slouží k regeneraci a detoxikaci celého těla. Tato jemná a příjemná masážní technika celkově zregeneruje a detoxikuje tělo, zbaví jej přebytečné vody a odpadních látek. Pomáhá při problémech s celulitidou, s otoky, zlepší kvalitu pleti a vlasů, posiluje imunitní systém - a to je na ní to nejdůležitější. 

Lymfatický (mízní ) systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Velmi se podobá oběhu krevnímu.

Systém lymfatických cév a uzlin má za úkol absorbovat přebytečnou tekutinu, její vyčištění a návrat do krevního řečiště, vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buněk a tedy i podíl na fungování imunitního systému. Lymfatické uzliny najdeme v průběhu lymfatických cév, které se podílejí na tvorbě lymfocytů a protilátek imunitního systému, filtrují protékající lymfu a zadržují toxické látky.

Pokud je odtok lymfy narušen, dochází v podkoží k hromadění vody, tuku a odpadních látek. Jestliže se například cítíte unavení, oteklí, nová dieta nefunguje, na vině nemusejí být špatné stravovací návyky, ale právě nedostatečně fungující lymfatický systém. S nedostatečným odtokem lymfy se prakticky vždy setkáte při problémech s celulitidou.

Potíže lymfatického systému se většinou projeví jako první  únavou nohou, otékáním kotníků, lýtek a stehen, po dlouhém stání a po námaze. Příznaky jsou nejvíce zřetelné hlavně večer. Později se mohou objevit otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním onemocněním z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla.

Lymfatická masáž je velmi jemná hmatová technika. Má silný sedativní, analgetický a spasmolytický efekt. Je součástí při ošetření celulitidy a pokožky vůbec. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie je vhodná po úrazech. Lymfodrenážní sestava na hlavě a obličeji je zaměřena na bolesti hlavy a migrény.

Lymfatickou masáž můžete kombinovat s použitím různých masážních prostředků a zábalů z bylin a éterických olejů. Ideální je doplnit stravovací režim o upravenou dietní stravu, bylinky, ovoce, zeleninu a odlehčit tak tělu touto jednoduchou čisticí kúrou. Vhodná jsou dechová a jiná cvičení.

Kontraindikace:

• nádorová onemocnění
• akutní bakteriální nebo virová onemocnění
• hnisavá rána
• křečové žíly v zánětu
• bolestivá menstruace
• vysoký krevní tlak
• onemocnění ledvin, jater, hyperfunkce štítné žlázy se souhlasem lékaře
• těhotenství 
• u rodiček je možná lymfatická masáž až po šestinedělí