REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL

 

Reflexní masáž chodidel je technika, při níž se jemným tlakem masírují reflexní plošky na chodidlech (mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány), čímž dojde k hlubokému uvolnění a povzbuzuje se samoléčící schopnost těla. Zároveň dodává životní energii, posiluje imunitní systém a tělo zklidňuje mysl.

Reflexní masáž chodidel je bezpečná a přirozená metoda, která pomáhá tělu s aktuálními zdravotními problémy.

Podstata reflexní masáže chodidel spočívá v tom, že orgány, nervy, žlázy a ostatní části těla jsou spojené s reflexními ploškami nebo body na chodidlech. Reflexní plošky a body se nacházejí na ploskách, nártech a stranách chodidel. Když se tyto plošky stlačují a masírují prsty, vyvolá to v odpovídající části těla přímou reakci.

Při reflexní terapii se nejčastěji masírují chodidla, která na masáž obvykle reagují lépe než ruce, protože se na nich nacházejí větší plošky a reflexní body se snáze vyhledávají.  U reflexní masáže chodidel jde o nastolení rovnováhy, harmonie a pocitu pohody.

Reflexní body

Reflexní body (zóny) jsou mikrosystémy, znázorňující orgány na určitých částech těla (obličej, nos, uši, oči, jazyk, hlava, záda, ruce, nohy). Každá část těla a každý orgán má na několika místech těla svoje reflexní zóny. Reflexní zóny na chodidlech jsou nejznámější pro celý organismus.

Reflexní masáž je vhodné aplikovat prakticky při jakýchkoliv potížích, od onemocnění dýchacích cest, přes únavu, nespavost, alergii, lupenku, bolesti kloubů, problémy se zažíváním, po bolesti hlavy, selhání funkce životně důležitých orgánů (ledviny, játra, srdce, plíce, slinivka), poruchy lymfatického systému, rakovinu. Může pomoci tam, kde jiné metody neúčinkují, při chronických potížích, tam, kde léčba chemickými preparáty není vhodná, nebo v případech, kdy je organismus oslaben dlouhodobým užíváním léků.