MEDOVÁ DETOXIKAČNÍ MASÁŽ

 

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu.
Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány. Tyto usazeniny jsou vysávány nejen z měkkých tkání ale i z kostí. Během masáže se konzistence medu mění, jelikož se vylučují do něj škodlivé látky z těla, a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouhou dobu ( 20-60 minut ).         
Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.       
Čím silnější je naše životní energie, tím silnější imunitní systém máme. Zhroucení imunitního systému má za následek propuknutí mnoha chorob.

Medová masáž se zvlášť osvědčila při:

 Alergiích (pokud to není alergie na med)    

 Revmatických onemocněních svalů a kloubů

 Artróze,žaludečních a střevních poruchách

 Plísňových onemocněních střev, pokožky nebo orgánů

 Chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin

 Chronického únavového syndromu

 Nervových poruchách všeho druhu

 Potížích s usínáním a nespavosti

 Výtoku a menstruačních potížích žen

 Všech stavech slabosti podmíněných stářím

 Při zpomaleném zotavování v návaznosti na těžké choroby

 Ochabování vitality a výkonnosti

 Jaterních chorobách

 Slabosti ledvin

 Poruchách potence a neplodnosti

 Po operacích a dalších.

Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení, může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty.

Kontraindikace – kdy je tato masáž nevhodná

Alergie na med,otevřené rány,poškozená pokožka,ekzémy,nádory(nebezpečí vytvoření metastáz)

Akutní onemocnění,trombóza,Glaukom(zelený zákal)